Domů / Péče o zdraví
Odběr novinek
Facebook Facepile
FLECTOR 10MG/G GEL 100G - 1
FLECTOR 10MG/G GEL 100G - 2
FLECTOR 10MG/G GEL 100G - 1/2FLECTOR 10MG/G GEL 100G - 2/2

FLECTOR 10MG/ G GEL 100G

Kód: 4676533 Produktové číslo: 8588007449944 SUKL: 0263142 ATC skupina: M02AA15 Popis: Lokální léčiva k terapii bolestí svalů a kloubů Kód SÚKL 0263142
Dostupnost: Na objednávku 0 ks
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
178,20 Kč , plus doprava

Žádné hodnocení.
FLECTOR 10MG/ G GEL 100G

Flector obsahuje léčivou látku diklofenak epolamin. Patří do skupiny léčivých přípravků zvaných nesteroidní protizánětlivé přípravky (NSAID) a je určen k místnímu podání, tj. aplikuje se na kůži v místě postižení. Při zevním použití proniká kůží do podkožních tkání, kde působí protizánětlivě, snižuje tvorbu otoků a snižuje bolest. Přípravek se používá u těchto stavů: 

  • Dospívající od 14 let: Krátkodobá místní léčba bolesti u akutních poranění, jako je natažení svalu, podvrtnutí nebo pohmoždění kloubů či svalů po tupém poranění (úrazy utrpěné při sportu). 
  • Dospělí (od 18 let): Přípravek je určen k místní léčbě poúrazových stavů pohybového ústrojí, jako je pohmoždění kloubů či svalů.

Na doporučení lékaře se přípravek používá také u těchto stavů: zánět šlach horních nebo dolních končetin (tendinitida), k léčbě bolesti v krční a křížobederní oblasti, k léčbě lokalizovaných forem degenerativních revmatických onemocnění kolene (gonartróza) nebo prstů ruky (rhizartróza) a k léčbě projevů mimokloubního revmatismu. 

Balení obsahuje 100 g.

Dávkování a způsob užití

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka.

Doporučená dávka: Dospělí (včetně starších pacientů nad 65 let) a dospívající od 14 let: Gel nanášejte 3-4x denně na postižené místo v množství 2-4 g. Vtírejte pomocí lehké masáže do pokožky v místě postižení. Po nanesení léčivého přípravku si umyjte ruce, pokud ošetřovaná místa nejsou právě na rukách. 

Pokud nedojde k ústupu obtíží do 7 dnů nebo se obtíže zhoršují, přerušte léčbu a poraďte se s lékařem. Při poranění měkkých tkání nepoužívejte tento přípravek bez porady s lékařem déle než 14 dní, u dospívajících od 14 let jej nepoužívejte déle než 7 dní. U bolestivé artrózy a revmatismu měkkých tkání rozhodne o délce léčby lékař.

Složení

Léčivou látkou je diclofenacum epolaminum. Jeden gram gelu obsahuje diclofenacum epolaminum 12,92 mg, což odpovídá diclofenacum natricum 10 mg. Pomocnými látkami jsou makrogol-400-monostearát, makrogol 300, cetylstearyl-ethylhexanoát, kyselina polyakrylová, isopropylalkohol, parfém, trolamin, čištěná voda.

 Kontraindikace

Přípravek není určen pro děti a dospívající mladší 14 let. Přípravek Flector se nesmí používat v posledních třech měsících těhotenství.
V průběhu prvních šesti měsíců těhotenství nebo když kojíte, může být přípravek používán pouze po poradě s lékařem.
Nepoužívejte Flector, jestliže jste alergický(á) na diklofenak nebo nebo na kteroukoli další složku přípravku. Neaplikujte Flector na porušenou kůži (např. na otevřenou ránu) ani na kůži s vyrážkou nebo ekzémem. Vyvarujte se nadměrného vystavování slunečnímu záření.

 

 

 

 

Facebook Komentáře
Facebook Pozvánka
Facebook Live Stream
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
© Používáme oXyShop
© Lekis pro Windows od společnosti Lekis s.r.o.