Domů / Péče o zdraví
Odběr novinek
Facebook Facepile
COTYLENA 10MG/G CRM.20G - 1
COTYLENA 10MG/G CRM.20G - 2
COTYLENA 10MG/G CRM.20G - 1/2COTYLENA 10MG/G CRM.20G - 2/2

COTYLENA 10MG/ G CRM.20G

Kód: 4767530 Produktové číslo: 4011548039960 SUKL: 0266299 ATC skupina: D01AC01 Popis: Antimykotika pro použití v dermatologii Kód SÚKL 0266299
Dostupnost: Skladem 4 ks
Humánní léčivý přípravek, přečtěte si pozorně příbalový leták!
94,50 Kč , plus doprava
 

Žádné hodnocení.
COTYLENA 10MG/ G CRM.20G

Cotylena je širokospektré antimykotikum (přípravek určený k léčbě mykotických/plísňových či kvasinkových infekcí) k použití u dospělých a dětí od 2 let. 

Jedná se o:

  • plísňové onemocnění (dermatomykózy), vyskytující se nejčastěji v místech snadné zapářky (v kožních záhybech), 
  • zánět zevních rodidel u žen, 
  • zánět žaludu pohlavního údu u mužů, 
  • erythrasma,
  • pityriasis versicolor.

Pokud se do 7 dnů (při zánětu zevních pohlavních orgánů) nebo do 14 dnů (při kožní infekci) nebudete cítit lépe nebo pokud se vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Balení obsahuje 20 g.

Dávkování a způsob užití

Vždy používejte krém přesně podle pokynů uvedených v příbalové informaci. Před každým použitím krému je třeba postižené místo pečlivě omýt a osušit. 

Pokud lékař neurčí jinak, nanáší se přípravek 2-3 x denně na postižená místa v tenké vrstvě (obvykle postačí asi půl centimetru krému na plochu o velikosti dlaně). Pokud nedojde ke zlepšení příznaků po 7 dnech léčby, nebo pokud se příznaky naopak zhoršují, vyhledejte lékaře.

Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny.

Složení

Léčivou látkou je clotrimazolum. Jeden g krému obsahuje clotrimazolum 10 mg.
Dalšími složkami jsou: sorbitan-stearát, polysorbát 60, umělá vorvaňovina, cetylstearylalkohol, benzylalkohol, oktyldodekanol, čištěná voda.

 Kontraindikace

Přípravek je možno používat i u dětí od 2 let či dospívajících. Nicméně, před použitím u dětí či dospívajících se poraďte s lékařem.

Z preventivních důvodů používejte přípravek COTYLENA v těhotenství, zvláště v prvních třech měsících těhotenství, pouze na doporučení lékaře. Aby se předešlo vylučování léčivé látky do mateřského mléka, nesmíte přípravek COTYLENA aplikovat na prsa, pokud kojíte.

Tento léčivý přípravek obsahuje cetylstearylalkohol. Může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu). Obsahuje benzylalkohol - může způsobit alergickou reakci nebo mírné místní podráždění.

Facebook Komentáře
Facebook Pozvánka
Facebook Live Stream
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
© Používáme oXyShop
© Lekis pro Windows od společnosti Lekis s.r.o.