Domů / Péče o zdraví / Bolest, zvýšená teplota / Bolest, zvýšená teplota u dospělých
Odběr novinek
Facebook Facepile
PANADOL EXTRA NOVUM 500MG/65MG TBL.FLM.24 IV - 1
PANADOL EXTRA NOVUM 500MG/65MG TBL.FLM.24 IV - 2
PANADOL EXTRA NOVUM 500MG/65MG TBL.FLM.24 IV - 1/2PANADOL EXTRA NOVUM 500MG/65MG TBL.FLM.24 IV - 2/2

PANADOL EXTRA NOVUM 500MG/65MG TBL. FLM.24 IV

Kód: 4876802 Produktové číslo: 5054563155948 SUKL: 0252414 ATC skupina: N02BE51 Popis: Analgetika Kód SÚKL 0252414
Produkt již není v prodeji
PANADOL EXTRA NOVUM 500MG/65MG TBL. FLM.24 IV

Panadol Extra Novum obsahuje kombinaci dvou léčivých látek, která je účinná proti bolesti a horečce: paracetamol a kofein.

Paracetamol zajišťuje úlevu od bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Kofein zvyšuje analgetický účinek paracetamolu, zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.

Potahované tablety Panadol Extra Novum jsou vhodné k úlevě při bolesti hlavy, migréně, bolesti zad, zubů a bolesti při menstruaci. 

Panadol Extra Novum též přináší úlevu od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení, jako jsou bolesti svalů, kloubů a bolest v krku, a snižuje horečku. 

Po poradě s lékařem se přípravek může užívat k potlačení bolesti při revmatických onemocněních, jako je artróza (degenerativní kloubní onemocnění), a při neuralgii (bolest pociťovaná v průběhu nervu).

Přípravek je určen pro dospělé a dospívající od 12 let.

Balení obsahuje 24 potahovaných tablet.

Dávkování a způsob užití

Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

K vnitřnímu užití. Tablety zapijte dostatečným množstvím tekutiny. 

Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Nepřekračujte doporučené dávkování. Časový odstup mezi jednotlivými dávkami musí být minimálně 4 hodiny. 

Užívejte nejnižší účinnou dávku po nejkratší dobu nutnou ke zlepšení příznaků onemocnění.

Neužívejte s dalšími přípravky obsahujícími paracetamol. 

Bez porady s lékařem neužívejte tyto léčivé přípravky déle než 7 dnů. Nedochází-li ke zmírnění příznaků onemocnění do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.

Dospělí a dospívající od 15 let:
1 – 2 tablety podle potřeby 1 až 4 x denně s časovým odstupem nejméně 4 hodin. 1 tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34 - 60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Nejvyšší jednotlivá dávka jsou 2 tablety. Maximální denní dávka je 8 tablet za 24 hodin. 

Dospívající ve věku 12 – 15 let: 
1 tableta podle potřeby až 6 x denně s časovým odstupem nejméně 4 - 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je 1 tableta. Maximální denní dávka 6 tablet za 24 hodin.

Složení

Léčivými látkami jsou: paracetamolum 500 mg a coffeinum 65 mg v jedné potahované tabletě.

Pomocnými látkami jsou: předbobtnalý kukuřičný škrob, povidon K 25, uhličitan vápenatý, krospovidon, kyselina alginová, mikrokrystalická celulóza, magnesium-stearát, čištěná voda; potahová vrstva: potahová soustava Opadry YS-1-7003 bílá (obsahuje oxid titaničitý (E 171), hypromelosu 2910/3, hypromelosu 2010/6, makrogol 400, polysorbát 80), karnaubský vosk (leštidlo).

 Kontraindikace

Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Přípravek není vhodný pro děti mladší 12 let. 

Neužívejte Panadol Extra Novum:
jestliže jste alergický(á) na paracetamol, kofein nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku, při těžké poruše funkce jater a akutním zánětu jater (žloutence).

Upozornění a opatření:
Přípravek Panadol Extra Novum obsahuje paracetamol, neužívejte jej současně s jinými léky obsahujícími paracetamol. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Během léčby tímto přípravkem nesmíte pít alkoholické nápoje.

Těhotenství, kojení a plodnost:
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. Vzhledem k obsahu kofeinu se přípravek nedoporučuje užívat během těhotenství a kojení. Kofein může v průběhu těhotenství způsobit zvýšení rizika spontánního potratu spojeného s jeho konzumací. Kofein v mateřském mléku může mít stimulační efekt na kojen
é dítě.

Facebook Komentáře
Facebook Pozvánka
Facebook Live Stream
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
© Používáme oXyShop
© Lekis pro Windows od společnosti Lekis s.r.o.